Wizyta uczniów klasy O w grodziskiej komendzie - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta uczniów klasy O w grodziskiej komendzie

Data publikacji 18.05.2017

Wyjątkowi goście odwiedzili wczoraj grodziskich policjantów. Z codzienną pracą funkcjonariuszy, obowiązkami służbowymi na poszczególnych stanowiskach i policyjnym wyposażeniem zapoznawali się uczniowie klasy O z grodziskiej Szkoły Podstawowej Nr 1. Policjanci przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Uczestnicy spotkania wyszli komendy nie tylko z wiedzą o pracy policjantów, ale także ze znajomością numerów alarmowych, zasad bezpiecznego zachowania na drodze, a także z maskotką grodziskiej Policji od Komendanta.

Wczoraj grodziskich policjantów odwiedziła jedna z klas O ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Funkcjonariusze przygotowali dla uczniów wiele ciekawych informacji i pokazów.

Swoją wycieczkę dzieci rozpoczęły od stanowiska kierowania, gdzie poznały pracę dyżurnego jednostki Policji. Tu przypomniały sobie numery alarmowe i mogły potwierdzić, że o każdej porze dnia policjanci są gotowi do niesienia pomocy. Zobaczyły również jak policjanci współpracują z innymi służbami i korzystają z miejskiego monitoringu. Funkcjonariusze pokazali im także jak wyglądają pomieszczenia dla osób zatrzymanych i praca policjanta, który takimi osobami się opiekuje.

W czasie spotkania nie mogło zabraknąć wiedzy na temat bezpieczeństwa. Zagrożenia i właściwe zachowania  na drodze omówiła policjantka Wydziału Ruchu Drogowego. W sali herbowej uczniowie mieli też okazję zapoznać się z bliska z policyjnym umundurowaniem i wyposażeniem do służby. Kolejnym miejscem wizyty było pomieszczenie technika kryminalistyki. Policjant zaprezentował dzieciom jedną z metod zbierania śladów daktyloskopijnych. Każde z nich mogło zabrać na pamiątkę swoją odbitkę linii papilarnych.

Niemałą niespodzianką dla uczestników spotkania było poznanie „szefa grodziskiej Policji”. Pan Komendant przyjął małych gości w swoim gabinecie, a nawet zaprosił na chwilę na swój fotel. Po ustaleniu, że wielu uczniów chciałoby zostać policjantami, komendant przekazał im na pamiątkę maskotkę grodziskich policjantów- komisarza Grodzisia. Wszyscy złożyli obietnicę, że miś będzie w szkole przypominał im zasady poznane podczas spotkania.

Wizyta zakończyła się na dziedzińcu komendy, gdzie uczestnicy mogli obejrzeć policyjne pojazdy. Każdy chciał usiąść w radiowozie i na motocyklu i chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwy stróż prawa. Dzieci wielokrotnie dziękowały za ciekawą wycieczkę, a policjanci zachęcali je do poszerzania swojej wiedzy na temat bezpieczeństwa.

 kz

 

 

  • Wizyta w komendzie
  • Wizyta w komendzie
  • Wizyta w komendzie
  • Wizyta w komendzie
  • Wizyta w komendzie
  • Wizyta w komendzie
  • Wizyta w komendzie
  • Wizyta w komendzie
  • Wizyta w komendzie