Punkty karne online - uwaga na fałszywe strony! - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Punkty karne online - uwaga na fałszywe strony!

Data publikacji 16.05.2017

Od 24 kwietnia 2017 roku dostępna jest e-usługa „Sprawdź swoje punkty karne”, która działa wyłącznie za pośrednictwem portalu Ministerstwa Cyfryzacji obywatel.gov.pl, gdzie można uzyskać dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego (wymogiem skorzystania z powyższej e-usługi jest posiadanie Profilu Zaufanego - eGO). Usługa nie wymaga udostępniania żadnych danych osobowych i jest całkowicie bezpłatna.

W związku z dużym zainteresowaniem jakim cieszy się e-usługa, oszuści, chcąc w sposób nielegalny pozyskać nasze dane i pieniądze, podszywają się pod oficjalny serwis do sprawdzenia punktów karnych w internecie.

Do sprawdzenia punktów karnych drogą elektroniczną potrzebny jest tylko Profil Zaufany (eGO), a jedyną stroną internetową, przez którą kierowcy mogą sprawdzić punkty jest obywatel.gov.pl Usługa nie wymaga udostępniania żadnych danych osobowych.

Wszelkie inne strony www, które „oferują” rzekome informacje o stanie punktów karnych, w zamian za podanie jakichkolwiek danych lub wniesienie jakiejkolwiek opłaty, należy traktować z dużą ostrożnością, ponieważ może to być próba wyłudzenia danych lub pieniędzy.

Ministerstwo Cyfryzacji/ KGP

info: KGP