Motocyklista z promilami i narkotykami - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Motocyklista z promilami i narkotykami

Data publikacji 15.05.2017

W ręce grodziskich kryminalnych wpadł nietrzeźwy motocyklista. 32-latek próbował uciekać przed policjantami mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, a przy sobie torebkę z narkotykami. Piotr P. usłyszał zarzuty kierowania motocyklem w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środków odurzających i dobrowolnie poddał się karze za te przestępstwa.

Grodziscy kryminalni pełniący służbę na terenie Podkowy Leśnej zauważyli kierującego motocyklem, który na ich widok nagle przyspieszył. Policjanci postanowili sprawdzić kierowcę i powód jego podejrzanego zachowania. Po krótkim pościgu 32-latek został zatrzymany. Funkcjonariusze rozpoczęli kontrolę od badania stanu trzeźwości mężczyzny. Szybko okazało się, że ma on w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo, podczas dalszych czynności z kierowcą, policjanci znaleźli przy nim torebkę z białym proszkiem.

Nietrzeźwy kierujący wraz z zabezpieczoną przy nim substancją został przewieziony do grodziskiej komendy. Po sprawdzeniu zawartości torebki policjanci potwierdzili, że jest w niej mefedron. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kierował motocyklem, który nie ma obowiązkowego ubezpieczenia.

Po wytrzeźwieniu Piotr P. usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środków odurzających. Mężczyzna skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze za popełnione przestępstwa.

kz