Policyjna profilaktyka w szkole - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna profilaktyka w szkole

Data publikacji 12.05.2017

Policjant grodziskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną przeprowadził kolejne zajęcia w szkole. Tym razem w lekcji bezpieczeństwa uczestniczyli uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej w Międzyborowie. Celem spotkań było uświadomienie dzieciom zagrożeń w różnych życiowych sytuacjach oraz skutków prawnych związanych z nieprawidłowym zachowaniem w szkole i poza nią. Uczniowie dowiedzieli się również jak bezpiecznie korzystać ze środków komunikacji elektronicznej.

Podczas spotkań zorganizowanych w szkole dla uczniów klas III policjant rozmawiał o różnych zagrożeniach i wskazywał właściwe zachowania w sytuacjach, w których mogą znaleźć się każdego dnia. Omawiane były zasady bezpieczeństwa w szkole i w czasie wolnym od zajęć. Funkcjonariusz przypomniał dzieciom również przepisy dotyczące ruchu drogowego. Przedstawił także konsekwencje prawne nieprawidłowych zachowań oraz sposoby reagowania na nie.

Spotkania z uczniami były również doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat zachowań w sieci i zobowiązywali się do ostrożności w zakresie kontaktu tą drogą z nieznanymi osobami.

 kz