Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami

Data publikacji 10.05.2017

Uczniowie z 10 powiatowych szkół podstawowych i 7 gimnazjalnych wzięli wczoraj udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy rozwiązywali policyjny test wiedzy, sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego, następnie pod okiem strażaków ćwiczyli umiejętność udzielania pierwszej pomocy, a dla doskonalenia umiejętności bezpiecznej jazdy rowerem, pokonywali specjalnie przygotowany tor przeszkód. Najlepsze drużynowo wyniki zdobyła Szkoła Podstawowa w Józefinie i Gimnazjum Nr 3 w Grodzisku Maz. Obydwa zespoły będą reprezentowały powiat grodziski w rozgrywkach wojewódzkich.

Jak co roku uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu grodziskiego mieli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W organizację tego pożytecznego przedsięwzięcia jak zawsze włączyli się przedstawiciele Starostwa Powiatu Grodziskiego, policjanci, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i funkcjonariusze Straży Miejskiej w Grodzisku Maz. W czasie przerwy między poszczególnymi elementami turnieju harcerze przygotowali pokaz ratownictwa medycznego. Duży udział w przygotowanie uczniów do eliminacji mieli także ich szkolni opiekunowie.

Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach oraz propagowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji. Wiedzę z tych dziedzin uczestnicy turnieju mieli szansę zaprezentować podczas rozwiązywania testu, przygotowanego przez policjantów grodziskiego Wydziału Ruchu Drogowego. Umiejętności udzielania pierwszej pomocy sprawdzane były przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej na podstawie specjalnie przygotowanych scenek. Bezpieczną i sprawną jazdą rowerem uczniowie mogli wykazać się na specjalnie przygotowanym przez grodziskich policjantów i strażników miejskich torze przeszkód.

Do powiatowych zmagań stanęli uczniowie z 10 szkół podstawowych i 7 szkół gimnazjalnych. Rozwiązywanie testu wiedzy o bezpieczeństwie oraz zadań z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej odbywało się w Zespole Szkół im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Maz., a część praktyczna została przeprowadzona na boisku szkolnym Gimnazjum Nr 3.

Po przeprowadzonych eliminacjach dyplomy i nagrody uczestnikom zostały wręczone przez Naczelnika Wydziału Oświaty Starostwa Powiatu Grodziskiego– Barbarę Modzelan oraz Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz. – mł. insp. Dariusza Lubańskiego oraz Komendanta Straży Miejskiej w Grodzisku Maz.- Dariusza Zalesińskiego. Całe przedsięwzięcie jak zwykle nadzorowała i prowadziła przedstawicielka grodziskiego Starostwa- Lidia Abramczyk.

 Wyniki eliminacji powiatowych:

SZKOŁY PODSTAWOWE

ZESPOŁOWO
I miejsce –  Szkoła Podstawowa w Józefinie
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Międzyborowie
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Gminnych Nr 3 w Milanówku.


INDYWIDUALNIE
I miejsce – Michał Kłos ze Szkoły Podstawowej w Józefinie

II miejsce – Mateusz Sroka ze Szkoły Podstawowej w Józefinie oraz Filip Katrycz z Zespołu Szkół Gminnych Nr 3 w Milanówku                                                        

III miejsce – Oliwia Gołębiewska i Antoni Bednarek ze Szkoły Podstawowej w Międzyborowie oraz Marcin Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Maz.

GIMNAZJA

ZESPOŁOWO
I miejsce -   Gimnazjum Nr 3 w Grodzisku Maz.

II miejsce -  Gimnazjum w Zespole Szkół Gminnych Nr 3 w Milanówku

III miejsce - Gimnazjum w Kaskach


INDYWIDUALNIE
I miejsce –  Dawid Jurasz z Gimnazjum Nr 3 w Grodzisku Maz.

II miejsca –  Adrian Kowalczyk z Gimnazjum Nr 3 w Grodzisku Maz.

III miejsce – Piotr Stankiewicz z Gimnazjum Nr 3 w Grodzisku Maz. oraz Mateusz Ziąbski z Gimnazjum w Zespole Szkół w Kaskach oraz Patryk Ponder z Gimnazjum w Zespole Szkół Gminnych Nr 3 w Milanówku.

Największą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa na drodze podczas testu wykazał się uczeń Gimnazjum w Jaktorowie Fryderyk Kukowski, który uzyskał 34 z 35 możliwych punktów i otrzymał specjalne wyróżnienie.                                        

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy i mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności będą dobrze wykorzystywać na drogach. Na kolejną edycję Turnieju zapraszamy za rok.

 

kz

 

  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017