Ze skradzionym telefonem wpadł po pościgu - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ze skradzionym telefonem wpadł po pościgu

Data publikacji 09.05.2017

W ręce grodziskich dzielnicowych wpadł 16-latek ze skradzionym chwilę wcześniej telefonem komórkowym. Policjanci zatrzymali chłopaka po krótkim pieszym pościgu ulicami miasta. Szybko okazało się, że nieletni jest również poszukiwany do doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Telefon wrócił do właściciela, a nastolatek odpowie za kradzież przed sądem rodzinnym.

Podczas niedzielnej służby grodziscy dzielnicowi otrzymali informację o kradzieży telefonu na jednym z boisk. Zgłaszająca opisała wygląd młodego mężczyzny, który mógł być sprawcą tego czynu. Policjanci natychmiast ruszyli na poszukiwania. Kilka ulic dalej od miejsca zdarzenia zauważyli podobnego chłopaka, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pieszym pościgu ulicami miasta funkcjonariusze zatrzymali 16-latka. W jego kieszeni szybko znaleźli poszukiwany telefon komórkowy. Właścicielka rozpoznała skradziony aparat, którego wartość określiła na ponad 500 złotych.

Podczas dalszych czynności z zatrzymanym okazało się, że 16-latek jest poszukiwany przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Warszawie w związku z samowolnym oddaleniem się z niego. Nastolatek trafił do Policyjnej Izby Dziecka, a po przesłuchaniu wrócił do wyznaczonego mu ośrodka.  W najbliższym czasie odpowie przed sądem rodzinnym za popełniony czyn karalny.

kz