Policyjna profilaktyka podczas sołeckiego pikniku - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna profilaktyka podczas sołeckiego pikniku

Data publikacji 08.05.2017

W ostatnią sobotę grodziscy policjanci brali udział w spotkaniu z mieszkańcami trzech sołectw w ramach organizowanego w gminie programu „Nasze wsie naszą dumą”. Policyjne stanowisko było elementem pikniku rodzinnego, który odbywał się w Książenicach. Spotkanie było okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa, przekazywania informacji o nowych policyjnych narzędziach do kontaktu z dzielnicowymi oraz prezentowania służbowego sprzętu i wyposażenia.

W ostatnią sobotę policjanci grodziskiej komendy zostali zaproszeni do udziału w gminnym pikniku, który odbywał się w Książenicach. Oprócz dbania o bezpieczeństwo uczestników, funkcjonariusze przygotowali stanowisko, przy którym można było m.in. rozmawiać z dzielnicowym opiekującym się rejonem trzech sołectw organizujących spotkanie. Policjant informował dorosłych o zagrożeniach, jakie zauważa w ich rejonie zamieszkania i radził jak ich unikać. Prezentował również nowe narzędzia kontaktu z nim i innymi policjantami- Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda.

Policyjne stanowisko cieszyło się także dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników. Dzieci miały okazję zapoznać się, a nawet przymierzyć sprzęt i wyposażenie służbowe mundurowych i dowiedzieć się wiele na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Chętnie odpowiadały na pytania funkcjonariuszy dotyczące zachowań na drodze, wobec osób obcych, czy zwierząt.

Zarówno dorośli, jak i dzieci byli zapewniani o stałej dbałości o ich bezpieczeństwo przez policjantów i możliwości kontaktu w każdej sytuacji zagrożenia.

 

kz