Spokojny majowy weekend w powiecie grodziskim - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spokojny majowy weekend w powiecie grodziskim

Za nami długi majowy weekend. Dla wielu policjantów był to czas wytężonej pracy. Wzmożone działania prowadzili przede wszystkim funkcjonariusze ruchu drogowego. Na szczęście na terenie powiatu grodziskiego w ciągu 6 dni nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci byli wzywani do 23 kolizji, a w czasie licznych kontroli zatrzymali łącznie 8 nietrzeźwych kierujących. Mundurowi nadal apelują o ostrożność na drogach i uwzględnianie podczas każdej podróży niesprzyjających warunków pogodowych.

Ostatnie 6 dni dla grodziskich policjantów były kolejnym pracowitym długi weekendem. Wzmożone kontrole drogowe i patrole na ulicach miast i miejscowości były prowadzone po to, aby na terenie całego powiatu wszyscy mogli czuć się bezpiecznie.

Jak zawsze w takich wyjątkowych terminach liczne kontrole i działania dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego prowadzili policjanci grodziskiej drogówki. Na drogach powiatu w tym czasie nie doszło do żadnego wypadku, a policjanci byli wzywani do 23 kolizji. W wyniku licznie przeprowadzanych kontroli trzeźwości kierujących, funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców aut i 5 rowerzystów, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Nie wszyscy zakończyli jeszcze majowy wypoczynek i w ciągu najbliższych dni będą wracać do domów. Policjanci nadal apelują o zachowanie ostrożności na drogach. Przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa jest szczególnie ważne przy trudnych warunkach pogodowych. Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami dróg i podczas opadów deszczu  uwzględniajmy także prawa innych kierowców, rowerzystów i pieszych.  

 

 kz