Spokojny majowy weekend w powiecie grodziskim - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spokojny majowy weekend w powiecie grodziskim

Data publikacji 04.05.2017

Za nami długi majowy weekend. Dla wielu policjantów był to czas wytężonej pracy. Wzmożone działania prowadzili przede wszystkim funkcjonariusze ruchu drogowego. Na szczęście na terenie powiatu grodziskiego w ciągu 6 dni nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci byli wzywani do 23 kolizji, a w czasie licznych kontroli zatrzymali łącznie 8 nietrzeźwych kierujących. Mundurowi nadal apelują o ostrożność na drogach i uwzględnianie podczas każdej podróży niesprzyjających warunków pogodowych.

Ostatnie 6 dni dla grodziskich policjantów były kolejnym pracowitym długi weekendem. Wzmożone kontrole drogowe i patrole na ulicach miast i miejscowości były prowadzone po to, aby na terenie całego powiatu wszyscy mogli czuć się bezpiecznie.

Jak zawsze w takich wyjątkowych terminach liczne kontrole i działania dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego prowadzili policjanci grodziskiej drogówki. Na drogach powiatu w tym czasie nie doszło do żadnego wypadku, a policjanci byli wzywani do 23 kolizji. W wyniku licznie przeprowadzanych kontroli trzeźwości kierujących, funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców aut i 5 rowerzystów, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Nie wszyscy zakończyli jeszcze majowy wypoczynek i w ciągu najbliższych dni będą wracać do domów. Policjanci nadal apelują o zachowanie ostrożności na drogach. Przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa jest szczególnie ważne przy trudnych warunkach pogodowych. Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami dróg i podczas opadów deszczu  uwzględniajmy także prawa innych kierowców, rowerzystów i pieszych.  

 

 kz