Odpowie za krótkotrwałe użycie skradzionego auta - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za krótkotrwałe użycie skradzionego auta

Data publikacji 04.05.2017

Grodziscy kryminalni zatrzymali 31-latka, podejrzanego o kradzież peugeota z posesji. Poszukiwany przez policjantów mężczyzna sam odprowadził auto na miejsce i oddał właścicielce zabrane kluczyki i dokumenty. Michał S., karany wcześniej za kradzieże, tym razem usłyszał zarzut zaboru samochodu w celu jego krótkotrwałego użycia. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Gdy tylko grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie kradzieży samochodu z jednej z posesji w mieście, natychmiast rozpoczęli poszukiwania auta. Jednocześnie prowadzone były ustalenia dotyczące osób podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa. Po rozmowach z  użytkowniczką peugeota i mieszkańcami posesji, kryminalni wytypowali mężczyznę, który w dniu kradzieży był na miejscu czynu. Podczas, gdy funkcjonariusze ustalali miejsce przebywania podejrzewanego, od zgłaszającej otrzymali informację o zwrocie samochodu oraz dokumentów przez poszukiwanego 31-latka.

Michał S. szybko został zatrzymany. Po  zebraniu materiałów w sprawie, mężczyzna usłyszał zarzut zaboru auta po wcześniejszej kradzieży kluczyków i dokumentów w celu jego krótkotrwałego użycia. Popełniony przez niego czyn zagrożony jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.  Karany wcześniej za kradzieże 31-latek, będzie odpowiadał przed sądem za popełnienie tego przestępstwa  w warunkach recydywy.

kz