Wpadł podczas porcjowania narkotyków - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł podczas porcjowania narkotyków

Data publikacji 17.03.2017

Grodziscy kryminalni zatrzymali 34-latka, podejrzanego o handel narkotykami. Mężczyzna wpadł w swoim domu na gorącym uczynku porcjowania amfetaminy i mefedronu. Policjanci zabezpieczyli ponad 15 gramów tych nielegalnych środków. Marcin S. usłyszał zarzuty udzielania oraz posiadania substancji psychotropowych. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Podczas intensywnych działań w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej w powiecie, grodziscy kryminalni ustalili osobę, która mogła sprzedawać nielegalne środki. Gdy tylko z Prokuratury dotarło zarządzenie o zatrzymaniu podejrzanego 34-latka, policjanci pojechali do jego domu. Mężczyzna otworzył im drzwi, a po chwili zaskoczony uciekł do kuchni. Na stole funkcjonariusze znaleźli przygotowane już torebki z białym proszkiem, a także nie zapakowaną jeszcze podobną substancję i wagę, na której również leżał biały proszek. Wszystkie podejrzane przedmioty zostały zabezpieczone, a ich właściciel zatrzymany.

Badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że mężczyzna porcjował właśnie amfetaminę i mefedron. Łącznie policjanci zabezpieczyli u niego ponad 15 gramów tych środków. Podczas dalszych czynności dochodzeniowych funkcjonariusze potwierdzili, że 34-latek handlował narkotykami. Marcin S. usłyszał zarzuty udzielania środków odurzających i substancji psychotropowych innej osobie oraz posiadania ich w mieszkaniu, za co grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.  Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

kz