W porę wyeliminowani z ruchu drogowego - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W porę wyeliminowani z ruchu drogowego

Data publikacji 16.03.2017

Tylko w ciągu wczorajszej doby grodziscy policjanci zatrzymali trzech niebezpiecznych kierowców. Mężczyźni kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Na szczęście policjanci w porę przerwali ich dalsze podróże. Motorowerzyście, kierowcy forda i opla za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze oprócz zakazów prowadzenia pojazdów i kar finansowych, grozi teraz nawet 2-letnie pozbawienie wolności. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozwagę, a do świadków o zgłaszanie takich sytuacji na drogach.

Każdego dnia policjanci grodziskiej komendy zwracają uwagę na zachowania użytkowników dróg i dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wczorajszy dzień potwierdził, że wielu z nich nie uświadamia sobie, jakie zagrożenie na drodze stwarza nietrzeźwy kierowca.

Jednym z nich był motorowerzysta, kontrolowany przez policjantów przed 11.00 na drodze w jaktorowskiej gminie. Funkcjonariusze szybko potwierdzili, że 39-latek ma w organizmie ponad promil alkoholu. Norbert P. odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kilka minut później załoga ruchu drogowego została wezwana do kolizji na drodze krajowej nr 8. Na miejscu okazało się, że zderzyły się ze sobą dwa samochody- ciężarowy daf i osobowy ford . Badanie stanu trzeźwości obu kierujących wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy, ale za kierownicą forda siedział 36-latek z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie. Piotr T. również wkrótce usłyszy zarzuty karne.

Przed 18.00 policjanci z komisariatu w Jaktorowie zatrzymali opla do kontroli drogowej. Także w tym przypadku kierujący samochodem 45-latek był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w organizmie mężczyzny 2,4 promila alkoholu. Radosław K. także odpowie prze sądem za stan nietrzeźwości za kierownicą auta.

Grodziscy policjanci przypominają, że za popełnione przez tych kierowców przestępstwo drogowe grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości 5 tysięcy złotych. Oprócz konsekwencji karnych, nietrzeźwi kierowcy powinni zawsze pamiętać o zagrożeniu, jakie swoim zachowaniem na drodze stwarzali dla siebie i innych osób. Apel o zgłaszanie podejrzanie zachowujących się kierowców na drodze kierujemy także do innych użytkowników dróg oraz świadków takich sytuacji. Wyeliminowanie ich w porę z ruchu zapewni, że nie spowodują niebezpiecznych zdarzeń.

kz