Bądź zawsze ostrożny na drodze! - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź zawsze ostrożny na drodze!

Data publikacji 10.03.2017

W ostatnim czasie grodziscy policjanci odnotowują zwiększoną liczbę zdarzeń drogowych. Ich przyczyną jest łamanie przepisów przez różne grupy użytkowników dróg. Policjanci ruchu drogowego regularnie prowadzą działania kontrolne i prewencyjne. Wszystkie mają na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, że bezpieczeństwo podczas każdej podróży zależy w dużej mierze od ich własnego zachowania.

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia na drogach powiatu grodziskiego doszło już do 6 wypadków i aż 35 kolizji. W zdarzeniach uczestniczyli wszyscy użytkownicy dróg - piesi, rowerzyści i kierowcy. Policjanci ciągle zatrzymują nietrzeźwych kierujących. W ostatnim czasie 3 z nich spowodowało zdarzenia drogowe. Na szczęście żadno z nich nie zakończyło się tragicznie. Funkcjonariusze regularnie eliminują z ruchu również nietrzeźwych rowerzystów - takie działania w ostatnich dniach dotyczyło już 7 takich użytkowników dróg.

W celu przeciwdziałania tym zagrożeniom policjanci ruchu drogowego regularnie prowadzą wzmożone kontrole i akcje prewencyjne. Wszystkie te działania mają przypominać uczestnikom ruchu drogowego, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od ich własnego zachowania. Przy dużym natężeniu ruchu, w  trudnych warunkach pogodowych, nawet najmniejszy błąd może doprowadzić do tragedii. Dlatego wszystkim użytkownikom dróg przypominamy o obowiązku przestrzegania przepisów i prosimy o zachowanie ostrożności. Pieszych i rowerzystów zachęcamy nadal do używania elementów odblaskowych. Kierowcom samochodów i motocykli przypominamy o dostosowywaniu prędkości jazdy do warunków na drodze i uwzględnianiu praw innych użytkowników dróg. Prosimy również o informacje o nietrzeźwych uczestnikach ruchu drogowego, aby zapobiec ich niebezpiecznym zachowaniom.

 

kz