"Dzień Odblasków" w powiecie grodziskim - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Dzień Odblasków" w powiecie grodziskim

Data publikacji 25.01.2017

Dziś na terenie całego kraju, po raz pierwszy przeprowadzane są działania pn. „Dzień Odblasków”. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie jest ono organizowane co roku. Celem projektu jest zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku i poza obszarem zabudowanym. Do akcji aktywnie włączyli się także grodziscy policjanci.

W Norwegii do akcji przyłączają się celebryci, którzy rozdają odblaski na ulicach miast. Ponadto wzór i kształt odblasków każdego roku jest przygotowywany przez inną znaną osobę, a następnie promowany przez nią w mediach. Na przestrzeni lat akcja zyskała wielkie uznanie i bardzo dużą popularność.

W Polsce „Dzień Odblasków” odbywa się po raz pierwszy. Jest on organizowany w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Wydarzenie promowane jest przez znanego rysownika i satyryka Henryka Sawkę – autora rysunków odwzorowanych na opaskach odblaskowych, które wręczane są w ramach dzisiejszej akcji.  

W całym kraju policjanci drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzą działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Na terenie powiatu grodziskiego policjanci wręczają odblaski kierowcom i pieszym. Obdarowanym kierowcom funkcjonariusze przypominają o zasadzie ostrożności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych, a pieszych zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych podczas każdej podróży.

 

 kz/wykorzystano mat. KGP

 

  • Działania "Dzień Odblasków"
  • Działania "Dzień Odblasków"
  • Działania "Dzień Odblasków"
  • Działania "Dzień Odblasków"
  • Działania "Dzień Odblasków"
  • Działania "Dzień Odblasków"