Dozór za znęcanie się nad rodziną - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za znęcanie się nad rodziną

Data publikacji 18.03.2014

Awantury po alkoholu, wyzwiska, bicie pięściami, groźby pozbawienia życia i niszczenie rzeczy to sytuacje, o których poinformowała grodziskich policjantów mieszkanka gminy, podczas interwencji w jej domu. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego 55-latka jako sprawcę tych zachowań. Tomasz W. usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną i został objęty policyjnym dozorem.

Grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję domową w pobliskiej miejscowości. Podczas rozmowy ze zgłaszającą funkcjonariusze dowiedzieli się, że jej były mąż po raz kolejny wszczął awanturę po alkoholu. Chwilę później policjanci ustalili, że mężczyzna uderzył ją, ciągnął za włosy i groził pozbawieniem życia. Kobieta potwierdziła, że od kilku lat takie sytuacje często mają miejsce w jej rodzinie, a przemoc dotyczy także jej dorosłej córki. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego 55-latka podejrzewanego o znęcanie się nad rodziną.

Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego mężczyzny wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Zebrane przez dochodzeniowców materiały potwierdziły stosowanie przez niego przemocy fizycznej i psychicznej wobec byłej żony i córki od ponad 6 lat. Tomasz W. usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

kz