Zatrzymani w nocy z promilami za kierownicą - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Zatrzymani w nocy z promilami za kierownicą

Data publikacji 12.10.2021

W ostatni weekend grodziscy policjanci zatrzymali 3 osoby, które wsiadły za kierownicę samochodów w stanie nietrzeźwości. Dwie kobiety i mężczyzna poruszali się nocą ruchliwymi drogami powiatu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Policjanci regularnie prowadzą wzmożone działania kontrolne i apelują o rozsądek, aby jesienne dni były dla wszystkich bezpieczne.

Mimo wielu prowadzonych akcji i policyjnych apeli, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. W ciągu ostatnich 3 dni  grodziscy policjanci zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę, którzy wsiedli za kierownicę swoich pojazdów w stanie nietrzeźwości. Wszyscy podróżowali pod osłoną nocy.

Kierująca oplem została zatrzymana przez policjantów drogówki do kontroli po 23.00 w Milanówku. Wynik badania stanu trzeźwości 19-latki wykazał ponad 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. Dzień później  po 22.00 w Żelechowie funkcjonariusze sprawdzili kierującego bmw. Tu również okazało się, że 57-latek ma w organizmie niedopuszczalną dawkę alkoholu. Potwierdzeniem stanu nietrzeźwości zakończyła się też kontrola kierującej volkswagenem w niedzielę tuż przed północą w Starych Budach. O podejrzanym stylu jazdy 66-latki poinformował policjantów inny kierowca. Szybko okazało się, że kobieta wsiadła za kierownicę mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że każda z zatrzymanych osób wyjeżdąjąc na drogę stwarzała zagrożenie dla życia i zdrowia własnego i wielu innych osób. Kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi im  za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności,  zakaz prowadzenia pojazdów oraz sankcja finansowa.

Grodziscy policjanci podczas każdej służby reagują na zachowania kierowców, które mogą świadczyć o ich nietrzeźwości i prowadzą częste kontrole w tym zakresie.  Zachęcamy też do przekazywania nam informacji o takich podejrzeniach, abyśmy mogli w porę wyeliminować takie osoby z ruchu drogowego.

asp.sztab. Katarzyna Zych