Wpadli w nocy z narkotykami - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Wpadli w nocy z narkotykami

Data publikacji 07.10.2021

Grodziscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Mężczyźni wpadli w nocy po kontroli w Grodzisku Maz., Milanówku i Międzyborowie. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich amfetaminę i marihuanę. Wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania substancji zabronionych. Może im za to grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Podczas każdej nocnej służby grodziscy policjanci zwracają szczególną uwagę na podejrzane zachowanie osób, które próbują ukryć swoje nielegalne działania. Takie sytuacje miały miejsce w ostatnich dniach trzykrotnie.

Kryminalni pełniący wieczorną służbę na terenie Grodziska Maz. zauważyli osobę, która na ich widok próbowała schować się w zaroślach. Natychmiast sprawdzili co mężczyzna ma do ukrycia. Szybko wyszło na jaw, że 29-latek w skarpecie przechowuje torebkę z białym proszkiem. Badanie substancji potwierdziło, że jest to prawie 5 gramów amfetaminy.

Kolejnego dnia tuż przed północą funkcjonariusze z zespołu wywiadowczego zainteresowali się rowerzystą, który rozglądał się na ulicy Królewskiej w Milanówku. Podczas legitymowania zachowanie 26-latka wskazywało, że obawia się kontroli. Po niej okazało się, że w portfelu i paczce papierosów ma porcję marihuany i metaamfetaminy.

Podobny przebieg miała kontrola mężczyzny w Międzyborowie przez policjantów patrolujących w nocy ten rejon. 35-latek, wyraźnie zdenerwowany spotkaniem funkcjonariuszy na ulicy, wyjaśniał, że po 1.00 w nocy szuka złomu. Policjanci nie znaleźli przy nim jednak metalowych elementów, ale opakowanie z amfetaminą.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a znalezione przy nich substancje zabezpieczone. Po zebraniu materiału dowodowego cała trójka usłyszała zarzuty posiadania substancji zabronionych. Za to przestępstwo może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zych