Nietrzeźwy, z zakazami wjechał w ogrodzenie - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Nietrzeźwy, z zakazami wjechał w ogrodzenie

Data publikacji 06.10.2021

Grodziscy policjanci zatrzymali 21-latka na miejscu kolizji. Mężczyzna w stanie nietrzeźwości wsiadł w nocy za kierownicę samochodu i uderzył w ogrodzenie posesji. Szybko okazało się, że miał również aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze odpowie przed sądem.

Tuż przed północą grodziscy policjanci zostali wezwani na jedną z ulic w mieście, gdzie miało dojść do kolizji. Na miejscu zastali dwóch mężczyn przy rozbitym bmw, które wjechało w ogrodzenie posesji. Na szczeście nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Obie osoby potwierdziły, że jechały tym autem, ale żadna z nich nie przyznawała się do kierowania. Badanie stanu trzeźwości mężczyzn wykazało, że obaj mają po ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyźni trafili do komendy w celu ustalenia przebiegu zdarzenia drogowego.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili który z zatrzymanych siedział za kierownicą bmw w chwili kolizji. Opróch stwierdzonego stanu nietrzeźwości okazało się, że 21-latek ma dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i nie stosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go jeszcze przez rok. Te przestępstwa zagrożone są karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zych