Wpadli ze śrubami w kieszeniach - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Wpadli ze śrubami w kieszeniach

Data publikacji 05.10.2021

Efektem czujności grodziskich policjantów było zatrzymanie 2 mężczyzn podczas próby kradzieży kół samochodowych. 21–latek i 25–latek mieli przy sobie odkręcone chwilę wcześniej śruby, a na kołach auta były jeszcze klucze. Obaj obywatele Ukrainy usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Za to przestępstwo grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci grodziskiego zespołu wywiadowczego natychmiast zainteresowali się osobą, która o 3.00 w nocy stała między samochodami na jednym z osiedli. Chwilę później zauważyli drugiego mężczyznę, który razem z obserwowanym próbował się pospiesznie oddalić. Mężczyźni zostali szybko zatrzymani i sprawdzeni. W kieszeniach ich ubrania funkcjonariusze znaleźli 6 śrub od kół samochodowych. Sprawdzenie jednego z zaparkowanych pojazdów potwierdziło brak kilku śrub i klucze do odkręcania nałożone na dwie kolejne. 21-latek i 25-latek trafili do celi grodziskiej komendy.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili i skontaktowali się z właścicielem auta, które miało być pozbawione kół i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży mienia. Za to przestępstwo grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zych/rm

  • Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn przed celą
    Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn
  • Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn przed celą
    Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn