BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021 - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021

Data publikacji 27.05.2021

Dziś po raz kolejny odbywają się działania pod nazwą „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021”. To następna odsłona wzmożonych działań kontrolno-prewencyjnych, które przeprowadzone zostaną na terenie stołecznego garnizonu. Każdy „szybki kierujący” powinien spodziewać się kontroli drogowej i konsekwencji przewidzianych prawem za naruszanie obowiązujących ograniczeń prędkości.

Głównym celem działań jest zmniejszenie ryzyka powstania wypadków drogowych na skutek przekraczania dopuszczalnych prędkości, jest to ważne szczególnie na obszarze zabudowanym w rejonie przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów.

Kierujący, który nie stosuje się do określonych przepisami ograniczeń zagraża nie tylko sobie, ale też innym uczestnikom ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest abyśmy poruszali się z bezpieczną prędkością. Co to w ogóle jest ta BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ? To nic innego, jak prędkość dostosowana do warunków atmosferycznych i drogowych, która zapewni panowanie nad kierowanym przez nas pojazdem. Prędkość pojazdu ma szczególne znaczenie w przypadku zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu, w szczególności pieszego, dla którego nawet nieznaczne jej przekroczenie zmniejsza szanse na przeżycie.

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci Wydziału Ruchu Drogowego grodziskiej komendy, nie tylko w czasie organizowanych akcji, ale również na co dzień prowadzą działania zmierzające do „wyeliminowania rajdowców” z dróg.

 

asp.sztab. Katarzyna Zych/ wykorzystano mat. KSP