Bezpiecznie rozpocznij sezon działkowy - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie rozpocznij sezon działkowy

Data publikacji 06.04.2021

Jeszcze kilka cieplejszych dni i rozpocznie się na dobre sezon działkowy. Właściciele ogródków będą prowadzić prace porządkowe, dowiozą tam też urządzenia potrzebne w takim miejscu. Zdarza się, że w słabo zabezpieczonych altankach pozostawiane są radioodbiorniki, grille, kuchenki, butle gazowe i droższy sprzęt ogrodniczy typu kosiarki, piły, czy agregaty. Na takie okazje czekają złodzieje. Grodziscy policjanci podpowiadają jak właściwie zabezpieczyć działkę i uniknąć kradzieży.

 Aby Twoja działka była bezpieczna, Pamiętaj!

1) Drogiego sprzętu  (kosiarki, piły, sprzęt elektroniczny, agregaty itp) najlepiej nie zostawiać na działce. Lepiej zabrać go ze sobą i przechowywać w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu.

2) ) Należy zachować dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi. Wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną.

3 ) Altankę lub działkowy domek należy zabezpieczyć tak, jak własne mieszkanie- zamontowanie atestowanych zamków w drzwiach, oknach i bramach na pewno odstraszy złodziei.

4) Stan zabezpieczeń należy kontrolować co jakiś czas po zamknięciu. Nieobecność właściciela i brak zmian na działce łatwo zauważyć i wykorzystać do kradzieży.

5) Podczas pobytu na działce warto zwracać uwagę na obce osoby kręcące się bez celu w okolicy- może to być sposób zbierania informacji przez złodziei.

6) O bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami- poznaj sąsiadów, wymieńcie się telefonami i zwracajcie uwagę na wasze działki i wszystkie niepokojące sytuacje.

7) Wszelkie zagrożenia, podejrzenia i niebezpieczne sytuacje w okolicy należy na bieżąco zgłaszać Policji. Pomoc i radę można uzyskać od dzielnicowego, opiekującego się terenem, na którym mamy swoją działkę.

 

asp.sztab. Katarzyna Zych