Dzielnicowy zabezpieczył papierosy bez akcyzy - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zabezpieczył papierosy bez akcyzy

Data publikacji 29.03.2021

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Żabiej Woli ustalił miejsce, gdzie mogą być przechowywane nielegalne wyroby tytoniowe. Na posesji 72-latka policjanci znaleźli kilkadziesiąt paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Towar został zabezpieczony, a jego właściciel poniesie odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego.

Dzielnicowy z żabiowolskiego posterunku, realizujący swoje zadania w terenie, uzyskał informację o osobie, która w miejscu zamieszkania może mieć nielegalne wyroby tytoniowe. Razem z policjantami swojej jednostki pojechał sprawdzić te ustalenia.

Podczas kontroli pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze znaleźli kilkadziesiąt paczek papierosów różnych marek, nieopatrzonych polskimi znakami akcyzowymi. Policjanci zabezpieczyli znaleziony na posesji 72-latka tytoń, który zostanie przekazany do urzędu celnego. Mężczyzna, który posiadał nielegalny towar poniesie odpowiedzialność zgodnie z kodeksem karno-skarbowym. Złamanie przepisów w tym zakresie zagrożone jest karą grzywny lub karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 asp.sztab. Katarzyna Zych